:: Site Haritası           :: Diş Randevu         :: Bizi Takip Edin

 

 

   

   

Tedaviler Menu

Güncel Haberler

Doğal Yollarla Diş Beyazlatmak Mümkün mü?

Doğal Yollarla Diş Beyazlatmak Mümkün mü? Beyaz dişler ve ışıltılı bir gülümsemeye sahip olmak herkesin isteğidir. Ancak çay ve sigara gibi dış etkenler, dişlerin beyazlığını kaybetme... Devamını Oku...

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Diş beyazlatma ve dişleri güçlü tutmak için doğal besinlerden yararlanabilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı Hekimleri, çilek, portakal ve elma si... Devamını Oku...

Hedef Sıfır Çürük! ACFF

Hedef Sıfır Çürük! ACFF Farklı ülkelerden uzman diş hekimlerini çatısı altında buluşturan “Diş Çürüğüne Karşı Güç Birliği” (Alliance for a Cavity-Free Future/ACFF) g... Devamını Oku...
Previous
Next

Diş beyazlatma ve dişleri güçlü tutmak için doğal besinlerden yararlanabilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı Hekimleri, çilek, portakal ve elma sirkesi ile limon suyunun dişleri beyazlattığını; süt, somon balığı, su, brokoli ve susam tohumu gibi besinlerin ise dişleri güçlendirdiğini belirtti.

Diş doktorları diş beyazlatma ve dişleri güçlü tutmak için faydalı olan besinler hakkında bilgi verdi.

Buna göre çilek, portakal, elma sirkesi ve limon suyu dişleri beyazlatıyor. Açıklamada haftada bir kaç defa uygulanmasının fayda sağlayacağı belirtilen çileğin dişler üzerinde leke oluşumunu engellediği dile getirildi.

Portakalın kabuğunun içinden doğal diş macunu elde edilebildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Dişleri beyazlatmakta faydalı olan elma sirkesi ve limon suyu, sık kullanıldıklarında diş minesine zarar verip, çürük oluşumunun hızlanmasına yol açabilir. Bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır.

En sağlıklı beyazlatıcı ürünler ise doğal lifli ürünlerdir. Dişleri leke yapan bakterilerden temizleyip ağız ve diş sağlığında önemli rol oynar. Bunlar elma, havuç, karnabahar ve armut olarak sayılabilir.

Dişleri güçlü tutmak için ise çene kemiklerini güçlendirip, diş eti hastalığından koruyan süt son derece faydalı. Somon balığı ise çocuklarda diş gelişimine yardımcı oluyor. Söz konusu besin, D vitamini ve kalsiyum açısından zengin.

Portakal ve turunçgillerin ise C vitamini içeriği yüksek. Bu besinler de dişin sert tabakasını güçlendiriyor, dişleri asitlere karşı koruyor, diş eti iltihabını önlüyor, bağ dokusunu güçlendiriyor ve diş etlerinin sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Doğal diş beyazlatan çilek C vitamini açısından zengin olduğu için diş eti sağlığını da koruyor. Ağız içindeki yıkayıcı etkisi tartışılmaz olan su tükürük seviyesini yüksek tutuyor. Brokoli antioksidan özelliği ile değil, dişleri asitten koruyucu özelliğiyle biliniyor.

Diş minesi üzerinde koruma kalkanı oluşturuyor. Portakal ve ananas diş minesini korumanın yanı sıra, tükürük salgısı üzerinde olumlu yönde etkiye sahip. Susam tohumu ise dişlerdeki bakteri plak oluşumunu azaltıyor.

Ağızda temizleyici etkiye sahip olan badem ve kuru meyveler de diş üzerindeki plak oluşumunu azaltıyor. Adaçayı ile diş fırçalamak ve gargara yapmak da ağız sağlığı açısından çok önemli."

DİŞ DOKTORUNUN DİŞLERİ 3 TON BEYAZLATABİLDİĞİ BELİRTİLEN AÇIKLAMADA ŞU İFADELERE YER VERDİ:

"Dişleri tıbbi tekniklerle daha hızlı bir şekilde beyazlatmak mümkündür. Dişlerdeki renk değişiklikleri, diş minesi üzerine uygulanan beyazlatma ajanlarıyla giderilebilmektedir. Tedavi sonrası diş rengi 2-3 tona kadar beyazlayabilmektedir.

Diş hekimi kontrolünde kişiye uygun seçimlerle yapılan beyazlatma işlemlerinin dişe hiçbir zararı olmamaktadır.

Tedavi sırasında ve sonrasında dişlerde hassasiyet oluşabilmektedir; ancak uygulanan hassasiyet gidericiler bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

Ev ve ofis tipleri olmak üzere 2 şekilde uygulanabilen diş beyazlatma işlemleri; klinik ortamında yapılıyorsa 1-3 seans, evde yapılıyorsa 7-14 günlük uygulama süresi gerektirmektedir. Dişlerin beyazlığını kaybederek eski rengine dönüşünde beslenme alışkanlıkları çok etkilidir.

Diş beyazlatma teknikleri kanal tedavisi görmüş dişlere de uygulanabilmektedir."

Sınırlı Sorumluluk Beyanı :

dishekimim.com'un içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. hekimim.com'un içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Ayrıca site içindeki tüm bilgiler, Ankara; İstanbul ve Manisa’da faaliyet gösteren 3 ayrı kliniğin bilgi paylaşımı yaptığı, diş sağlığı ve tedavisi konusunda genel bilgi ve dokümanları içeren bir sitedir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Copyright © 2003-2013. Tüm Hakları Sakldır.Hits